ELJ-ND82NKF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-ND82NKF.
| الصورة |
| Series | ND | ND | ND | ND | ND |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic |
| Inductance | 82 nH | 82 nH | 82 nH | 82 nH | 82 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 330 mA | 330 mA | 330 mA | 330 mA | 330 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 630mOhm Max | 630mOhm Max | 630mOhm Max | 630mOhm Max | 630mOhm Max |
| Q@Freq | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.1GHz | 1.1GHz | 1.1GHz | 1.1GHz | 1.1GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |