ELJ-NK5N6EF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-NK5N6EF.
| الصورة |
| Series | NK | NK | NK | NK | NK |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH |
| Tolerance | ±0.5nH | ±0.5nH | ±0.5nH | ±0.5nH | ±0.5nH |
| CurrentRating(Amps) | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max |
| Q@Freq | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |