ELJ-PA151KF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-PA151KF.
| الصورة |
| Series | PA | PA | PA | PA | PA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 8Ohm Max | 8Ohm Max | 8Ohm Max | 8Ohm Max | 8Ohm Max |
| Q@Freq | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 5.5MHz | 5.5MHz | 5.5MHz | 5.5MHz | 5.5MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz |