ELJ-QE6N8JFA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-QE6N8JFA.
| الصورة |
| Series | QE | QE | QE | QE | QE |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 140mOhm Max | 140mOhm Max | 140mOhm Max | 140mOhm Max | 140mOhm Max |
| Q@Freq | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz | 15 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |