EVC-C-30A-600-S-17.pdf
| الصورة |
| المصنع | ITT Cannon, LLC | ITT Cannon, LLC | ITT Cannon, LLC | ITT Cannon, LLC | ITT Cannon, LLC |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Series | EVC | EVC | EVC | EVC | EVC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| 1stConnector | J1772, Angled | J1772, Angled | J1772, Angled | J1772, Angled | J1772, Angled |
| 2ndConnector | Cable | Cable | Cable | Cable | Cable |
| CordType | - | - | - | - | - |
| WireGauge | - | - | - | - | - |
| Shielding | - | - | - | - | - |
| Length | 17.00' (5.18m) | 17.00' (5.18m) | 17.00' (5.18m) | 17.00' (5.18m) | 17.00' (5.18m) |
| ApprovalAgencyMarking | CE, cUL, UL | CE, cUL, UL | CE, cUL, UL | CE, cUL, UL | CE, cUL, UL |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| VoltageRating | 240V, 600V | 240V, 600V | 240V, 600V | 240V, 600V | 240V, 600V |
| CurrentRating(Amps) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 55°C | -40°C ~ 55°C | -40°C ~ 55°C | -40°C ~ 55°C | -40°C ~ 55°C |