Sensata-Crydom F1842CCD400
رقم الجزء
F1842CCD400
المصنع
Sensata-Crydom
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
Module
ورقة البيانات
阿拉伯语F1842CCD400.pdf
الوصف
DIODE MODULE 400V 40A
Product details
1. How to order F1842CCD400 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the F1842CCD400 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F1842CCD400?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F1842CCD400.
المصنع Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 400 V 400 V 400 V 400 V 400 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 40A (DC) 40A (DC) 40A (DC) 40A (DC) 40A (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.4 V @ 120 A 1.4 V @ 120 A 1.4 V @ 120 A 1.4 V @ 120 A 1.4 V @ 120 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr - - - - -
OperatingTemperature-Junction -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C