FC4STCBAF11.0592.pdf
| الصورة |
| المصنع | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 11.0592 MHz | 11.0592 MHz | 11.0592 MHz | 11.0592 MHz | 11.0592 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | Series | Series | Series | Series | Series |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) |