FFAF30U60DNTU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FFAF30U60DNTU.
| الصورة |
| رقم الجزء | RURD620CC | BAT54C | BAT54S | BAV70 | BAV74 |
| المصنع | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 2.3 V @ 30 A | 2.3 V @ 30 A | 2.3 V @ 30 A | 2.3 V @ 30 A | 2.3 V @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 90 ns | 90 ns | 90 ns | 90 ns | 90 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 15 µA @ 600 V | 15 µA @ 600 V | 15 µA @ 600 V | 15 µA @ 600 V | 15 µA @ 600 V |