FGA50S110P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FGA50S110P.
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1100 V | 1100 V | 1100 V | 1100 V | 1100 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 120 A | 120 A | 120 A | 120 A | 120 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.6V @ 15V, 50A | 2.6V @ 15V, 50A | 2.6V @ 15V, 50A | 2.6V @ 15V, 50A | 2.6V @ 15V, 50A |
| Power-Max | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W |
| SwitchingEnergy | - | - | - | - | - |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 195 nC | 195 nC | 195 nC | 195 nC | 195 nC |
| Td(on/off)@25°C | - | - | - | - | - |