FL1600091Q.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL1600091Q.
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz |
| FrequencyStability | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm |
| FrequencyTolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| LoadCapacitance | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |