Rohm Semiconductor GDZT2R5.6
رقم الجزء
GDZT2R5.6
المصنع
Rohm Semiconductor
الطرد
0201 (0603 Metric)
ورقة البيانات
阿拉伯语GDZT2R5.6.pdf
الوصف
DIODE ZENER 5.6V 100MW GMD2
Product details
1. How to order GDZT2R5.6 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the GDZT2R5.6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GDZT2R5.6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GDZT2R5.6.
7.How to contact us to get technical supports, such as GDZT2R5.6 pin diagram, GDZT2R5.6 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Power - Max 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case - - - - -
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Operating Temperature 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V
Supplier Device Package 1 µA @ 2.5 V 1 µA @ 2.5 V 1 µA @ 2.5 V 1 µA @ 2.5 V 1 µA @ 2.5 V