GNM0M2R61C104ME18D.pdf
| الصورة |
| Series | GNM | GNM | GNM | GNM | GNM |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 0.1µF | 0.1µF | 0.1µF | 0.1µF | 0.1µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| DielectricMaterial | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| NumberofCapacitors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.035 L x 0.024 W (0.90mm x 0.60mm) | 0.035 L x 0.024 W (0.90mm x 0.60mm) | 0.035 L x 0.024 W (0.90mm x 0.60mm) | 0.035 L x 0.024 W (0.90mm x 0.60mm) | 0.035 L x 0.024 W (0.90mm x 0.60mm) |