GSXD080A015S1-D3.pdf
| الصورة |
| المصنع | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 80A | 80A | 80A | 80A | 80A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 880 mV @ 80 A | 880 mV @ 80 A | 880 mV @ 80 A | 880 mV @ 80 A | 880 mV @ 80 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 3 mA @ 150 V | 3 mA @ 150 V | 3 mA @ 150 V | 3 mA @ 150 V | 3 mA @ 150 V |