Vishay Dale IMC0402ER2N7C01
رقم الجزء
IMC0402ER2N7C01
المصنع
Vishay Dale
الفئة:
固定インダクタ
الطرد
0402 (1005 Metric)
ورقة البيانات
阿拉伯语IMC0402ER2N7C01.pdf
الوصف
FIXED IND 2.7NH 640MA 120MOHM SM
Product details
1. How to order IMC0402ER2N7C01 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the IMC0402ER2N7C01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC0402ER2N7C01?
المصنع Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq 16 @ 250MHz 16 @ 250MHz 16 @ 250MHz 16 @ 250MHz 16 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz