IXFH20N80Q.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXFH20N80Q.
| الصورة |
| المصنع | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 420mOhm @ 10A, 10V | 420mOhm @ 10A, 10V | 420mOhm @ 10A, 10V | 420mOhm @ 10A, 10V | 420mOhm @ 10A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.5V @ 4mA | 4.5V @ 4mA | 4.5V @ 4mA | 4.5V @ 4mA | 4.5V @ 4mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 200 nC @ 10 V | 200 nC @ 10 V | 200 nC @ 10 V | 200 nC @ 10 V | 200 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5100 pF @ 25 V | 5100 pF @ 25 V | 5100 pF @ 25 V | 5100 pF @ 25 V | 5100 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) |