IXGH20N120.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXGH20N120.
| الصورة |
| المصنع | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | PT | PT | PT | PT | PT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A | 2.5V @ 15V, 20A |
| Power-Max | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W |
| SwitchingEnergy | 6.5mJ (off) | 6.5mJ (off) | 6.5mJ (off) | 6.5mJ (off) | 6.5mJ (off) |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 63 nC | 63 nC | 63 nC | 63 nC | 63 nC |
| Td(on/off)@25°C | 28ns/400ns | 28ns/400ns | 28ns/400ns | 28ns/400ns | 28ns/400ns |
| TestCondition | 800V, 20A, 47Ohm, 15V | 800V, 20A, 47Ohm, 15V | 800V, 20A, 47Ohm, 15V | 800V, 20A, 47Ohm, 15V | 800V, 20A, 47Ohm, 15V |