IXGP12N60B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXGP12N60B.
| الصورة |
| المصنع | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ | HiPerFAST™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 24 A | 24 A | 24 A | 24 A | 24 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 48 A | 48 A | 48 A | 48 A | 48 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.1V @ 15V, 12A | 2.1V @ 15V, 12A | 2.1V @ 15V, 12A | 2.1V @ 15V, 12A | 2.1V @ 15V, 12A |
| Power-Max | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W |
| SwitchingEnergy | 500µJ (off) | 500µJ (off) | 500µJ (off) | 500µJ (off) | 500µJ (off) |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 32 nC | 32 nC | 32 nC | 32 nC | 32 nC |
| Td(on/off)@25°C | 20ns/150ns | 20ns/150ns | 20ns/150ns | 20ns/150ns | 20ns/150ns |
| TestCondition | 480V, 12A, 18Ohm, 15V | 480V, 12A, 18Ohm, 15V | 480V, 12A, 18Ohm, 15V | 480V, 12A, 18Ohm, 15V | 480V, 12A, 18Ohm, 15V |