LB26WKW01-5F12-JF.pdf
| الصورة |
| المصنع | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | LB | LB | LB | LB | LB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Circuit | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorType | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| IlluminationTypeColor | LED, Green | LED, Green | LED, Green | LED, Green | LED, Green |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.00mm Dia | Circular - 22.00mm Dia | Circular - 22.00mm Dia | Circular - 22.00mm Dia | Circular - 22.00mm Dia |