LT1460ACS8-10#PBF.pdf
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Series | Series | Series | Series | Series |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA |
| Tolerance | ±0.075% | ±0.075% | ±0.075% | ±0.075% | ±0.075% |
| TemperatureCoefficient | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 40µVp-p | 40µVp-p | 40µVp-p | 40µVp-p | 40µVp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 35µVrms | 35µVrms | 35µVrms | 35µVrms | 35µVrms |
| Voltage-Input | 10.9V ~ 20V | 10.9V ~ 20V | 10.9V ~ 20V | 10.9V ~ 20V | 10.9V ~ 20V |