Carling Technologies LT-1511-102-012
رقم الجزء
LT-1511-102-012
المصنع
Carling Technologies
الفئة:
トグル スイッチ
الطرد
ورقة البيانات
LT-1511-102-012.pdf
الوصف
SWITCH TOGGLE
Product details
1. How to order LT-1511-102-012 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the LT-1511-102-012 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT-1511-102-012?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LT LT LT LT LT
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
ActuatorType Paddle Paddle Paddle Paddle Paddle
ActuatorLength 15.88mm 15.88mm 15.88mm 15.88mm 15.88mm
Illumination Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated
IlluminationVoltage(Nominal) 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia