MA1206CG331J250.pdf
| الصورة |
| المصنع | Meritek | Meritek | Meritek | Meritek | Meritek |
| Series | MA | MA | MA | MA | MA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm) | 0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm) | 0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm) | 0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm) | 0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm) |