Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8640YELT15+
رقم الجزء
MAX8640YELT15+
المصنع
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
الفئة:
PMIC - 電圧レギュレータ - DC DC スイッチング レギュレータ
الطرد
6-WFDFN
ورقة البيانات
MAX8640YELT15+.pdf
الوصف
INTEGRATED CIRCUIT
Product details
1. How to order MAX8640YELT15+ on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MAX8640YELT15+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX8640YELT15+?
Packaging Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 2MHz 2MHz 2MHz 2MHz 2MHz