Diodes Incorporated MBR10100CDTR-E1
رقم الجزء
MBR10100CDTR-E1
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
ورقة البيانات
阿拉伯语MBR10100CDTR-E1.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO252
Product details
1. How to order MBR10100CDTR-E1 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MBR10100CDTR-E1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR10100CDTR-E1?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 5A 5A 5A 5A 5A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 850 mV @ 5 A 850 mV @ 5 A 850 mV @ 5 A 850 mV @ 5 A 850 mV @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)