SMC Diode Solutions MBRB20200CT
رقم الجزء
MBRB20200CT
المصنع
SMC Diode Solutions
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
ورقة البيانات
阿拉伯语MBRB20200CT.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Product details
1. How to order MBRB20200CT on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MBRB20200CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRB20200CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRB20200CT.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) - - - - -
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C