IXYS MEA250-12DA
رقم الجزء
MEA250-12DA
المصنع
IXYS
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
Y4-M6
ورقة البيانات
阿拉伯语MEA250-12DA.pdf
الوصف
DIODE MODULE 1.2KV 260A Y4-M6
Product details
1. How to order MEA250-12DA on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MEA250-12DA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MEA250-12DA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MEA250-12DA.
المصنع IXYS IXYS IXYS IXYS IXYS
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FRED FRED FRED FRED FRED
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 260A 260A 260A 260A 260A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.8 V @ 260 A 1.8 V @ 260 A 1.8 V @ 260 A 1.8 V @ 260 A 1.8 V @ 260 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) 500 ns 500 ns 500 ns 500 ns 500 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 12 mA @ 1200 V 12 mA @ 1200 V 12 mA @ 1200 V 12 mA @ 1200 V 12 mA @ 1200 V