MF-RG1100-2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MF-RG1100-2.
| الصورة |
| المصنع | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 11 A | 11 A | 11 A | 11 A | 11 A |
| Current-Trip(It) | 18.7 A | 18.7 A | 18.7 A | 18.7 A | 18.7 A |
| TimetoTrip | 7 s | 7 s | 7 s | 7 s | 7 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 3.7 mOhms | 3.7 mOhms | 3.7 mOhms | 3.7 mOhms | 3.7 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 8.9 mOhms | 8.9 mOhms | 8.9 mOhms | 8.9 mOhms | 8.9 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.689 L x 0.118 W (17.50mm x 3.00mm) | 0.689 L x 0.118 W (17.50mm x 3.00mm) | 0.689 L x 0.118 W (17.50mm x 3.00mm) | 0.689 L x 0.118 W (17.50mm x 3.00mm) | 0.689 L x 0.118 W (17.50mm x 3.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) | 1.024 (26.00mm) |