MPC755BRX350TE.pdf
| الصورة |
| المصنع | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | MPC7xx | MPC7xx | MPC7xx | MPC7xx | MPC7xx |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| CoreProcessor | PowerPC | PowerPC | PowerPC | PowerPC | PowerPC |
| Speed | 350MHz | 350MHz | 350MHz | 350MHz | 350MHz |
| Co-Processors/DSP | - | - | - | - | - |
| RAMControllers | - | - | - | - | - |
| GraphicsAcceleration | No | No | No | No | No |
| Display&InterfaceControllers | - | - | - | - | - |
| Ethernet | - | - | - | - | - |
| SATA | - | - | - | - | - |
| USB | - | - | - | - | - |
| Voltage-I/O | 2.5V, 3.3V | 2.5V, 3.3V | 2.5V, 3.3V | 2.5V, 3.3V | 2.5V, 3.3V |