MRS25000C3300FCT00.pdf
| الصورة |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | MRS25 | MRS25 | MRS25 | MRS25 | MRS25 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.6W | 0.6W | 0.6W | 0.6W | 0.6W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | - | - | - | - | - |
| Height-Seated(Max) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) |