MRT100KP260CA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRT100KP260CA.
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 260V | 260V | 260V | 260V | 260V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 290.4V | 290.4V | 290.4V | 290.4V | 290.4V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 512V | 512V | 512V | 512V | 512V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 196A | 196A | 196A | 196A | 196A |
| Power-PeakPulse | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) |