MRT100KP60A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRT100KP60A.
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 67V | 67V | 67V | 67V | 67V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 118V | 118V | 118V | 118V | 118V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 848A | 848A | 848A | 848A | 848A |
| Power-PeakPulse | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) |