MRT100KP72A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRT100KP72A.
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 72V | 72V | 72V | 72V | 72V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 80.4V | 80.4V | 80.4V | 80.4V | 80.4V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 136.8V | 136.8V | 136.8V | 136.8V | 136.8V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 708A | 708A | 708A | 708A | 708A |
| Power-PeakPulse | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) |