MWSD1005C8N0HTM81.pdf
| الصورة |
| Series | MWSD-C-M8X | MWSD-C-M8X | MWSD-C-M8X | MWSD-C-M8X | MWSD-C-M8X |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 8 nH | 8 nH | 8 nH | 8 nH | 8 nH |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| CurrentRating(Amps) | 1.7 A | 1.7 A | 1.7 A | 1.7 A | 1.7 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max |
| Q@Freq | 30 @ 250MHz | 30 @ 250MHz | 30 @ 250MHz | 30 @ 250MHz | 30 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 7GHz | 7GHz | 7GHz | 7GHz | 7GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |