MXSMCJLCE80AE3.pdf
| الصورة |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 80V | 80V | 80V | 80V | 80V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 88.7V | 88.7V | 88.7V | 88.7V | 88.7V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 129V | 129V | 129V | 129V | 129V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 11.6A | 11.6A | 11.6A | 11.6A | 11.6A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |
| PowerLineProtection | No | No | No | No | No |
| Capacitance@Frequency | 90pF @ 1MHz | 90pF @ 1MHz | 90pF @ 1MHz | 90pF @ 1MHz | 90pF @ 1MHz |