PAS1235LA3R0206.pdf
| الصورة |
| المصنع | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | LA | LA | LA | LA | LA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 20 F | 20 F | 20 F | 20 F | 20 F |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) |