PQMC3-D12-S15-S.pdf
| الصورة |
| المصنع | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PQMC3-S (3W) | PQMC3-S (3W) | PQMC3-S (3W) | PQMC3-S (3W) | PQMC3-S (3W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Power(Watts) | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | OCP, SCP | OCP, SCP | OCP, SCP | OCP, SCP | OCP, SCP |
| Efficiency | 76% | 76% | 76% | 76% | 76% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |