PSMN3R4-30BLE,118.pdf
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.4mOhm @ 25A, 10V | 3.4mOhm @ 25A, 10V | 3.4mOhm @ 25A, 10V | 3.4mOhm @ 25A, 10V | 3.4mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 81 nC @ 10 V | 81 nC @ 10 V | 81 nC @ 10 V | 81 nC @ 10 V | 81 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 4682 pF @ 15 V | 4682 pF @ 15 V | 4682 pF @ 15 V | 4682 pF @ 15 V | 4682 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 178W (Tc) | 178W (Tc) | 178W (Tc) | 178W (Tc) | 178W (Tc) |