PSMN3R5-40YSDX.pdf
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Ta) | 120A (Ta) | 120A (Ta) | 120A (Ta) | 120A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.6V @ 1mA | 3.6V @ 1mA | 3.6V @ 1mA | 3.6V @ 1mA | 3.6V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 19 nC @ 10 V | 19 nC @ 10 V | 19 nC @ 10 V | 19 nC @ 10 V | 19 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 3245 pF @ 20 V | 3245 pF @ 20 V | 3245 pF @ 20 V | 3245 pF @ 20 V | 3245 pF @ 20 V |
| PowerDissipation(Max) | 115W (Ta) | 115W (Ta) | 115W (Ta) | 115W (Ta) | 115W (Ta) |