PSMN3R5-80PS,127.pdf
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V | 3.5mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 139 nC @ 10 V | 139 nC @ 10 V | 139 nC @ 10 V | 139 nC @ 10 V | 139 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 9961 pF @ 40 V | 9961 pF @ 40 V | 9961 pF @ 40 V | 9961 pF @ 40 V | 9961 pF @ 40 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) |