PSMN5R0-100PS,127.pdf
| الصورة |
| Packaging | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 5mOhm @ 25A, 10V | 5mOhm @ 25A, 10V | 5mOhm @ 25A, 10V | 5mOhm @ 25A, 10V | 5mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 9900 pF @ 50 V | 9900 pF @ 50 V | 9900 pF @ 50 V | 9900 pF @ 50 V | 9900 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) | 338W (Tc) |