PXF40-48S15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PXF40-48S15.
| الصورة |
| Package/Case | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PXF (40W) | PXF (40W) | PXF (40W) | PXF (40W) | PXF (40W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 2.666A | 2.666A | 2.666A | 2.666A | 2.666A |
| Power(Watts) | 40 W | 40 W | 40 W | 40 W | 40 W |
| Voltage-Isolation | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Efficiency | 87% | 87% | 87% | 87% | 87% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm) |