RB160MM-30TR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RB160MM-30TR.
| الصورة |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Operating Temperature | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 480 mV @ 1 A | 480 mV @ 1 A | 480 mV @ 1 A | 480 mV @ 1 A | 480 mV @ 1 A |