Nexperia USA Inc. RB751S40,115
رقم الجزء
RB751S40,115
المصنع
Nexperia USA Inc.
الفئة:
ダイオード - 整流器 - シングル
الطرد
SC-79, SOD-523
ورقة البيانات
阿拉伯语RB751S40,115.pdf
الوصف
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
Product details
1. How to order RB751S40,115 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the RB751S40,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RB751S40,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RB751S40,115.
المصنع Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 1V, 1MHz 2pF @ 1V, 1MHz 2pF @ 1V, 1MHz 2pF @ 1V, 1MHz 2pF @ 1V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current - Average Rectified (Io) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC)
Operating Temperature 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 370 mV @ 1 mA 370 mV @ 1 mA 370 mV @ 1 mA 370 mV @ 1 mA 370 mV @ 1 mA