RBR3L30ADDTE25.pdf
| الصورة |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Operating Temperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A | 580 mV @ 3 A |