RC1/2151JTB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RC1/2151JTB.
| Series | RC | RC | RC | RC | RC |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Resistance | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Height-Seated(Max) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) |