RC1/2330KTB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RC1/2330KTB.
| Series | RC | RC | RC | RC | RC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Height-Seated(Max) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) | 0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm) |