Rohm Semiconductor RFNL10BM6SFHTL
رقم الجزء
RFNL10BM6SFHTL
المصنع
Rohm Semiconductor
الفئة:
ダイオード - 整流器 - シングル
الطرد
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
ورقة البيانات
阿拉伯语RFNL10BM6SFHTL.pdf
الوصف
RFNL10BM6SFH IS THE SILICON EPIT
Product details
1. How to order RFNL10BM6SFHTL on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the RFNL10BM6SFHTL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RFNL10BM6SFHTL?
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) 180 ns 180 ns 180 ns 180 ns 180 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current - Average Rectified (Io) 10A 10A 10A 10A 10A
Operating Temperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 10 A 1.3 V @ 10 A 1.3 V @ 10 A 1.3 V @ 10 A 1.3 V @ 10 A