Rohm Semiconductor RFV15TJ6SGC9
رقم الجزء
RFV15TJ6SGC9
المصنع
Rohm Semiconductor
الفئة:
ダイオード - 整流器 - シングル
الطرد
TO-220-2 Full Pack
ورقة البيانات
阿拉伯语RFV15TJ6SGC9.pdf
الوصف
SUPER FAST RECOVERY DIODES - RFN
Product details
1. How to order RFV15TJ6SGC9 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the RFV15TJ6SGC9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RFV15TJ6SGC9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RFV15TJ6SGC9.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns 50 ns 50 ns 50 ns 50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current - Average Rectified (Io) 15A 15A 15A 15A 15A
Operating Temperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.8 V @ 15 A 2.8 V @ 15 A 2.8 V @ 15 A 2.8 V @ 15 A 2.8 V @ 15 A