Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM130N200T2.
| الصورة |
| المصنع | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 132A (Tc) | 132A (Tc) | 132A (Tc) | 132A (Tc) | 132A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 11mOhm @ 20A, 10V | 11mOhm @ 20A, 10V | 11mOhm @ 20A, 10V | 11mOhm @ 20A, 10V | 11mOhm @ 20A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | - | - | - | - | - |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 4970 pF @ 100 V | 4970 pF @ 100 V | 4970 pF @ 100 V | 4970 pF @ 100 V | 4970 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 429W (Tc) | 429W (Tc) | 429W (Tc) | 429W (Tc) | 429W (Tc) |