Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM150N150HD.
| الصورة |
| المصنع | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 150A (Tc) | 150A (Tc) | 150A (Tc) | 150A (Tc) | 150A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 7.2mOhm @ 70A, 10V | 7.2mOhm @ 70A, 10V | 7.2mOhm @ 70A, 10V | 7.2mOhm @ 70A, 10V | 7.2mOhm @ 70A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | - | - | - | - | - |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5500 pF @ 75 V | 5500 pF @ 75 V | 5500 pF @ 75 V | 5500 pF @ 75 V | 5500 pF @ 75 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) |