Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM17N800HD.
| الصورة |
| المصنع | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA | Rectron USA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 17A (Ta) | 17A (Ta) | 17A (Ta) | 17A (Ta) | 17A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 320mOhm @ 8.5A, 10V | 320mOhm @ 8.5A, 10V | 320mOhm @ 8.5A, 10V | 320mOhm @ 8.5A, 10V | 320mOhm @ 8.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | - | - | - | - | - |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2060 pF @ 50 V | 2060 pF @ 50 V | 2060 pF @ 50 V | 2060 pF @ 50 V | 2060 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 260W (Tc) | 260W (Tc) | 260W (Tc) | 260W (Tc) | 260W (Tc) |